• Sākums
  • Mājas kafejnīcu dienas Lībiešu krastā

Mājas kafejnīcu dienas Lībiešu krastā

1.un 2. jūnijā Lībiešu krastā un Dundagas novadā norisinājās Mājas kafejnīcu dienas. Divu dienu garumā vairākus simtus apmeklētāju uzņēma kopumā 22 lauku sētas. Ideja par Mājas kafejnīcu projekta izveidi aizgūta no Igaunijas un tik liels apmeklētāju skaits, kāds tas bija šajās dienās Latvijas saimniecībās, ilgi neesot piedzīvots.

Gardi ēdieni apvienojumā ar radošiem stāstiem par reģiona vēsturi un amatu prasmju demonstrējumiem, jaunām un no vecmāmiņas gūtām receptēm apbūra gan vietējos, gan tūristus no citām valstīm.

Platķiļķeni, baroneses tēja, “mannā šūm”, līvu sklandrauši, zupa ar pavalgu, melleņu klimpas, foreļu zupa, Kolkas stragnams, dradži un skābputra bija tikai daži no kulinārijas brīnumiem, kurus galdā cēla lauku sētu saimnieki.

MajasKafejnicas1
MajasKafejnicas2

Arī Gatavosim.lv viesojās Lībiešu krastā. Kā uzzinājām lauku sētā “Mežmaļi”, iepriekš bijusi liela neziņa par to, kā veiksies, bet jau pirmajā dienā tapis skaidrs- pieprasījums ir tik liels, ka visa nakts paies gatavojot papildus otrās dienas ciemiņiem. Gandarījums par paveikto, labiem vārdiem un neaizmirstamā atmosfērā pavadītajām dienām esot lielākā motivācija paplašināt savu saimniecību un darboties arī turpmāk.

Gardas zivis un kūpinātavu smarža vēdīja gaisā Ik uz soļa. Butes, luči, karpas, vimbas un citas zivis apmeklētāji varēja nobaudīt uz vietas saimniecībās, vai iegādāties lauku sētās gar visu Lībiešu krastu.

Kā informē Mājas kafejnīcu organizatori, mērķis šim pasākumam ir veicināt jaunu uzņēmumu rašanos un piesaistīt tūristu interesi Lībiešu krastam, kas šoreiz patiesi izdevies! Par to, vai šādu pasākumu atkārtot, pasākuma dalībnieki noteikti izvērtēs un, iespējams, šādas dienas kļūs par tradīciju!

Kafejnīcu dienas rīko un atbalsta Dundagas un Ventspils novads, organizācija “Lībiešu krasts” un “Lauku ceļotājs”. Projekts tiek īstenots ar  Igaunijas – Latvijas Pārrobežu sadarbības programmas “Mazo etnisko kultūrtelpu attīstība un popularizēšana kā tūrisma galamērķis – UNESCO tūrisms” līdzfinansējumu.

gatavosim
MajasKafejnicas4